World Music - Malý průvodce světem world music

Předchozí Strana: 1 2Další

Folkové prázdniny 2018 - Semknuti sluncem, hudbou a čímsi navíc

Folkové prázdniny 2018 - Semknuti sluncem, hudbou a čímsi navíc

31.08.2018 | Festival bez ochranky, se samými dobrovolníky? Se starostou hledajícím místnost pro kolegy, když svou zasedačku uvolnil pro konferenci Kolokvium? Chleba s pomazánkami pro muzikanty namísto opulentních hostin? K tomu všudepřítomné výtvarné pábení Rosti Pospíšila a hudební dramaturgie, která by se měla vyučovat na školách? Zkrátka: na škále od jedné po radost, nepřestávají být Folkovky radostí na druhou. Více zde >>

 
TFF Rudolstadt 2011 - Omdlévající imám, afropunk z Tanzánie a nová Edith Piaf

Durynské město Rudolstadt představuje poutní místo vyznavačů roots, folk and world music, jak srozumitelně praví podtitul festivalu. Před většinou podobných akcí si přitom udržuje primát: uslyšíte tady unikátní hudbu, na kterou snad nikde jinde v Evropě nenarazíte.

 
BBC Radio 2 Folk Awards 2011

Londýnské rádio BBC 2 oznámilo nominace na prestižní folkové ceny.

 
Zpráva od Matky tavících kotlíků

Magazín fRoots vydal po roce další zprávu o anglické hudbě: album Looking For A New England 2: The Other Traditions představuje patnáctku cizokrajných muzikantů podílejících se na oslavované rozmanitosti tamní hudební scény.

 
Termíny evropských festivalů 2010

Nabízíme předběžný seznam nejvýznamnějších evropských festivalů world music, který bude postupně doplňován o další.

 
World Music v roce 2009

Prestižní anglický magazín fRoots zveřejnil výsledky odborné ankety nejlepších alb world music. Evropský žebříček WMCE konečné pořadí všech bezmála devíti set, která se v něm letos objevila. Známy jsou také výsledky nominací na Grammy a BBC Folk Awards a inventury magazínů Songlines, Mojo a portálu Afropop Worldwide. Vyplývá z nich, že rok 2009 patřil ve world music k umělecky nejsilnějším.

 
Povstání v mezích anglického folku

Anglický folk svou budoucnost po delší době neřeší, protože si ji právě užívá. Od 60. let a přelomových nahrávek skupiny Fairport Convention se necítil tak pevně v kramflecích jako nyní. Vystoupil z bludného kruhu opakování a předvídatelnosti. Strastiplnost nedávných let, kdy anglický folk slovy novináře Colina Irwina „vedle mediálního útisku postihlo neskrývané nepřátelství k národnímu dědictví“, je zdá se, minulostí.

 
Jiří Moravčík: Když píseň tluče křídly do oken

V nakladatelství Galén a v péči vzácného člověka Luboše Houdka nám vyšla nová kniha.

 
World music na You Tube a jinde

Videoserver You Tube představuje nekonečně bohatý zdroj. Přesvědčil se o tom také Nigel Williamson z magazínu Songlines, který si dal tu práci a vybral devatenáct unikátních snímků z oblasti world music.

 
Deset skladeb, které otřásly světem podle Songlines

„Některé z nich jsou politické a svět hodně změnily, jiné spíš zatřásly prdelí než režimy,“ tvrdí šéfredaktor Simon Broughton.

 
Předchozí Strana: 1 2Další