World Music - Malý průvodce světem world music

Venom & Faith (2018)

Larkin Poe

Tricki-Woo Records

18.08.2019 | Sestry Rebecca a Megan Lovellovy tváře neskrývají, ani lásku k nejstarší americké bluesové a gospelové tradici odehrané na způsob Posledního „rockového soudu", kdy stěží uvěřit tomu, že by počítaly s nebem, protože elektrickou kytaru a lap steel kytaru jim nepochybně naladili v pekle.


A ještě jedna věc: říká se, že jediným způsob jak projít dveřmi předsudků, je rozbít je. U sotva třicetiletých sester se pak doslova bavíme o jejich prokopnutí, to když do bluesrocku vsazují také elektroniku a výrazné popové melodie. Jejich patronem se stal Elvis Costello a producent T Bone Burnett je neváhal přizvat k dylanovskému Lost on the River: The New Basement Tapes.

Vyrostly na americkém Jihu, obdivují jižanskou gotiku, Delta blues, rock, old-time music, gospel, bluegrass, hip hop a pokud vám název dvojice něco evokuje, nemýlíte se. Jejich praděda Larkin Poe byl bratrancem amerického básníka, prozaika a génia hrůzy Edgara Allana Poea, od něhož sestry pobraly inspiraci k názvu posledního alba Venom & Faith.

Od roku 2005 prosluly nevšedními verzemi převzatých rockových skladeb nebo bluesových trvalek, kdežto Venon & Faith už je až na několik výjimek čistě autorské. Potvrdily s ním své postavení na americké bluesové scéně, kde jsou považovány za opravdové hvězdy, za ohňostroj nachystaný kdykoliv na koncertě vybuchnout před publikem.

Tricki-Woo Records

Jiří Moravčík

 

Odkaz na Myspace.comWWW odkaz

Zpět