World Music - Malý průvodce světem world music

I Dreamed An Island (2016)

Piers Faccini

Six Degrees Records

26.12.2016 | Snění o imaginárním ostrově, zbaveném obav ze sektářských a politických projevů vyvolávajících strach, nesnášenlivost, xenofobii a nacionalismus.


"Vždycky mě fascinovalo Středomoří a jeho bohaté kulturní tradice, překlenující Evropu s Afrikou, stejně jako Řecko s arabským světem a proto můj imaginární ostrov připomíná Sicílii 12. století, kde v atmosféře náboženské tolerance společně žili křesťané, muslimové a židé," vysvětlil britský písničkář Piers Faccini.

Album natočil s mezinárodní hvězdou kapelou, do níž patří italský bubeník Simone Prattico, tuniský houslista Jasser Haj Youssef, americký kontrabasista Chris Wood (ano, ten od Medeski Martin & Wood), íránský perkusista Bijan Chemirani, kamerunský basista Hilaire Penda a další skvělí hudebníci z Afriky, Itálie nebo Anglie. Piers Faccini - jak je u něho obvyklé - zpívá v několika jazycích a vztah mezi minulostí a přítomností zdůraznil použitím moderních a středověkých nástrojů. 

Skladbou Bring Down The Wall  reaguje Faccini na Trumpovu myšlenku postavit mezi Spojenými státy a Mexikem další zdi, v úvahách jde ale dál a zpívá o naší skličující neschopnosti koexistovat mezi sebou bez oddělujících zdí. Zatímco Hadriánova nebo Velká čínská mají architektonickou a historickou hodnotu, mexická nebo ta, která kdysi rozdělovala Berlín, poskytují spíš skličující důkaz o naši neschopnosti se mezi sebou dohodnout.

Six Degrees Records

Jiří Moravčík

Odkaz na Myspace.comWWW odkaz

Zpět