World Music - Malý průvodce světem world music

Light (2015)

Midival Punditz

Six Degrees Records

26.12.2015 | Šest let čekání se vyplatilo: dvojice indických elektro programátorů Gaurav Raina a Tapan Raj neztratila nic ze své výjimečnosti.


Když v 90. letech potomci indických, pákistánských a bangladéšských přistěhovalců pustili v Londýně do oběhu asijský underground, nikdo nepochyboval, že se zrodila nová, velmi agilní hudební subkultura. Souběh tradiční pandžábské bhangry a dalších  indických stylů s elektronikou, rockem a dancehallem doprovázel také ostrý společenský manifest, nicméně  pozornost si asijský underground získal především pro svou hudební originalitu a strhující rytmy. Ústřední osobností se stal Talvin Singh a zanedlouho obdržel nejvyšší britské hudební ceny Mercury Prize. V indickém městě New Delhi mezitím dvojice programátorů Gaurav Raina a Tapan Raj pracovala nezávisle na londýnském dění s podobnou hudbou. Nazvali se Midival Punditz a po osmnácti letech existence i s novým albem potvrzují, že stále patří mezi nejoriginálnější mistry fúze indické tradiční hudby s elektronikou.

"Každý region v naší zemi má své vlastní lidové tradice, a každá je zcela odlišná, proto máme na albu tolik hostů, z nichž každý zastupuje jinou tradici," tvrdí Midival Punditz a mají na mysli: zpěvačku Malini Awasthi, flétnistu Ajay Prasanna, kytaristu Baiju Dharmajana nebo radžastánského tradičního zpěváka Kutle Khana. A hlasem se občas přidává také americký producent alba Todd Michaelsen.

Six Degrees Records

Jiří Moravčík

 

 

Odkaz na Myspace.comWWW odkaz

Zpět