World Music - Malý průvodce světem world music

Angels Without Wings (2013)

Heidi Talbot

Navigator Records

12.03.2013 | Ani skladby křídla nemají, myšlena ta ultramoderní. Věrní fanoušci irské zpěvačky budou spokojeni, o konzervativcích nemluvě, pokud vás ale baví odvaha anglických folkařek, jste na špatné adrese. Paní domu to ale zpívá báječně, to se musí nechat.


V čem je problém? To je právě to: vlastně v ničem a vyjít album před pár lety, zatroubily by oslavné fanfáry. Dnes si jeho filosofii - včerejšek lepší zítřka -  jen příjemně užíváte. Třeba i pětkrát za sebou - Heidin hlas dost magnetizuje - ale pořád se vám honí hlavou, jestli tolik "easy písničkářství" nutně potřebujete.  Dost ho symbolizují nejvíc vzpomínaní hosté: Mark Knofler, Tim O'Brien a Jerry Douglas. Skladby zkrátka postrádají ostřejší dráp. U většinové autorky vítězí irsko-anglicko-country kódy v hebkých a ucouraných podobách, něco na způsob jejího dlouholetého působení u americké ženské skupiny Cherish the Ladies.

Svatbou se skotským producentem Johnem McCuskerem (bývalý manžel Kate Rusby) získala Heidi Talbot prvotřídního houslistu, kytaristu a hlavně kamaráda špičkových muzikantů. Na albu jich je požehnaně, možná až příliš, ale na nějaký posun k dravosti Andy Cutting, Michael McGoldrick nebo Dirk Powel asi neměli náladu. A Julie Fowlis s Karine Polwart se pouze ozývají ze sboru.

Svižnější duet Button Up se skotským indie folkařem Kenny Andersonem (King Creosote) je pak světlou výjimkou alba.

Navigator Records

Jiří Moravčík

Odkaz na Myspace.comWWW odkaz

Zpět