World Music - Malý průvodce světem world music

Ryma (2012)

Lenacay

Satélite K

28.01.2013 | Levicoví anarchisté Ojos de Brujo do sebe zapletli flamenco s hip hopem a stali se symbolem mestizo hudby z barcelonské Zony Bastarda. Vloni to po deseti úspěšných letech zabalili a přímí nástupci si říkají Lenacay.


Nerozešli se zrovna v dobrém, spoustu sporů řešili u soudu, který trojici pohrobků - kytarista Ramón Giménez, DJ Pank a perkusista Xavi Turull  - zakázal používat původní název. Obklopili se proto novými lidmi a přejmenovali na Lenacay, což je složeninou dvou slov z dialektu španělských Romů a značí Pohled na život.

Už na veletrhu proběhla mezi přítomnými diskuze, do jaké míry Lenacay chtějí nebo budou pokračovat v linii Ojos de Brujo a jak se jim to podaří. Po prvních skladbách bylo ale jasné, že Lenacay se vydali daleko odlišnější cestou, i když od své minulosti se nijak radikálně neodstřihli.  Ačkoliv je u Lenacay slyšitelný výrazný posun k rocku a funky, zásadní vliv si udržuje flamenco a katalánská rumba podtržené fantastickou kytarovou hrou a elektronikou DJ Panka.

Satélite K

Jiří Moravčík

Odkaz na Myspace.comWWW odkaz

Zpět