World Music - Malý průvodce světem world music

Diversions Vol.1. (2011)

The Unthanks

RabbleRouser Music

08.01.2012 | Folkařky z hrabství Northumberland splnily v londýnské The Union Chapel přání svých fanoušků a na dvou koncertech zahrály svým neobvyklým způsobem nejoblíbenější skladby od Roberta Wyatta a Antony & The Johnsons.


Tak jako vlna nadšení ze společného vystoupení přivedla po desítkách let znovu do studia June Tabor s Oysterband a jejich album Ragged Kingdom se stalo tím nejlepším v mnoha anketách roku 2011, nestačily sestry Rachel a Becky Unthanks odpovídat na otázky, kdy dají koncert sestavený výhradně ze skladeb Toma Waitse, King Crimson nebo Nicka Drakea rozesetých na třech studiových albech.

Stalo se těsně před vánocemi roku 2010. Soustředěny zatím výhradně na Wyatta a Antony Hegarta, nicméně řeči co se vedou a koneckonců také samotný název Vol.1 předpovídají, že následovat budou další koncerty, a snad i alba.

Kdo sestry s netypickou folkovou kapelou vedenou aranžérem a klavíristou Adrianem McNallym – manželem Rachel – sleduje, ví, jací jsou to smíškové. Takže proč se divit, že mezi skladbami v naprostém  rozporu s vážnými texty a těžkou, ponurou hudbou vtipkují a rozesmáté se překřikují. Jiný by to ze záznamu vymazal, ony to tam nechaly. Tudíž žádná tryzna, ale civilnost neukrajující přesto z mrazivé atmosféry skladeb ani to nejmenší.

„Antony i já jsme byli požehnáni anděly,“ řekl po koncertě Wyatt od něhož samozřejmě nezapomněly sestry zazpívat Sea Song a osm dalších. Od Antonyho pak šest.

RabbleRouser Music

Jiří Moravčík

Odkaz na Myspace.comWWW odkaz

Zpět