World Music - Malý průvodce světem world music

World Music Festival 2016 - Bratislava ožije hudbou světa

25.08.2016 | Motto organizátorky Jarky Vlčkové a jejích přátel: otevřít prostor pro tvořivý dialog mezi různými kulturami, tradicemi, hudebními styly a umožnit vzájemnou inspiraci a spojení tradiční hudby s novými postupy, tak jak je to charakteristické pro world music.


V dnech 9.-10. září se Bratislava stane městem mezikulturního dialogu a zábavy v jednom v podobě festivalu World Music Festival Bratislava. Premiéra tohoto jedinečného setkání vychází z předcházející úspěšné série koncertů World Music ze Slovenska a Festival perkusí.

World Music Festival Bratislava nabídne nový rozměr zábavy přímo v ulicích Bratislavy. Centrum města obohatí program zaměřený na tradiční hudbu a tanec ze Slovenska, Evropy, ale i exotických míst.  Vedle hudebních vystoupení domácích a zahraničních hudebníků world music jsou připravené i dětský program a taneční a hudební workshopy pro laickou i odbornou veřejnost. 

Při této příležitosti na Slovensko zavítají zahraniční hudebníci:  Kevin Seddiki & Bijan Chemirani (Francie/Írán), Zohar Fresco & Christos Barbas (Izrael/Řecko) nebo mezinárodní skupina Corcovado Salsa.

 

Vedle přibližování jiných kultur dává první ročník velký prostor prezentaci slovenské hudby. Představí se energický Balkansambel, skupiny La3no Cubano, Mojše Band, Muzička, Rusín Čendeš Orchestra nebo  Trojka Zuzany Homolovej.

 

Na své si během mezinárodní konference přijdou také odborníci z hudebního marketingu a odborníci na world music. Mezi pozvanými jsou András Lelkes (Maďarsko), Andrew Cronshaw (Velká Británie), Carlos Fereira (Portugalsko), Joanna Slowinski (Polsko), Araceli Tzigane (Španělsko)  nebo Riitta Huttunen a Julia Palmu (Finsko). Konference se za Czech Music Crossroads zúčastní také Jiří Moravčík a další zástupci festivalu Colours of Ostrava.

 

Kompletní program a další informace najdete ZDE

 

 

Odkaz na Myspace.comWWW odkaz

Zpět na titulní stranu